Aktualitātes

Sadarbība ar Cēsu klīniku

Šonedēļ divu dienu laikā augsti profesionālu ārstu komanda Cēsu klīnikā veiksmīgi veica četras ļoti sarežģītas ginekoloģiskās laparoskopiskās operācijas – trīs dziļās endometriozes un vienu mūsdienīgu dzemdes noslīdējuma korekciju ar tīkliņa implantu.

Tās ir augsta līmeņa un grūtības pakāpes ginekoloģiskas operācijas, kas mūsdienīgā veidā atrisina daudzām Latvijas sievietēm aktuālas veselības problēmas.

Operācijas vadīja Francijā praktizējošs ginekologs Eduards Ošiņš, kurš ir eksperts dziļās endometriozes ķirurģiskā ārstēšanā, sadarbībā ar Vidzemes mazinvazīvās ķirurģijas dienas centra ginekoloģēm Jolantu Krauzi un Aigu Rotbergu.

Dziļās endometriozes operāciju laikā pacientēm tika atjaunota iegurņa anatomija un olvadu caurlaidība, līdz ar to atjaunojot auglību un paverot iespēju nākotnē laist pasaulē mazuli.

Arī dzemdes noslīdējumu izdevās labi koriģēt ar tīkliņa implantu – šī ir viena no jaunākajām un modernākajām metodēm, kuru ārstes, Krauze un Rotberga, apguva Vācijā un turpmāk varēs veikt arī patstāvīgi. Ārstes uzskata, ka šī metode pacientēm sniedz ļoti labus rezultātus ilgtermiņā.

Grūtākās dziļās endometriozes operācijas ilga vairāk par četrām stundām. Tās tika veiktas ar mazinvazīvu metodi – laparoskopiski, sniedzot iespēju pacientēm jau nākamajā dienā doties mājās. Ārsti ir gandarīti par paveikto.